Медичний центр «МРТ-діагностика» заснований 21 листопада 2013 р. на базі обласного відділення нейрохірургії в Центральній міський лікарні, що знаходиться за адресою м.Рівне, М. Карнаухова (Мірющенка), 25A. Центр оснащено МРТ-апаратом відкритого типу Hitachi AIRIS II .4 Т.
Наші партнери
ТОВ "ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР "РАМ"

Громадська організація
"Лікарняна каса Рівненської області"

Громадська організація
"Міська лікарняна каса"
Страхові компанії
МРТ дослідження

Що таке МРТ

Що таке МРТ

МРТ або магнітно-резонансна томографія - це новітнє досягнення медицини у сфері діагностики, яке допомагає побачити внутрішні органи і тканини в тонких зрізах. Завдяки МРТ з'явилася можливість діагностувати на ранніх стадіях розвитку величезну кількість захворювань, що дозволяє своєчасно відреагувати на них і призначити необхідну терапію, не допускаючи ускладнень.

 

В основі цього методу лежить вплив магнітного поля на атоми водню в тканинах людини. Технологія МРТ досить складна. Людину поміщають в магнітне поле, яке утворює магнітно-резонансний томограф. Під дією магнітного поля атоми водню в тілі пацієнта шикуються паралельно напрямку магнітного поля. Потім в частку секунди апарат випускає радіочастотний імпульс і молекули тканин людини вступають в резонанс. Тому томографія не просто магнітна, а магнітно-резонансна. 

Ядра атомів випускають відповідні коливання, і комп’ютер їх реєструє. Різні тканини організму (хрящі, зв’язки, м’язи, судини та ін) містять різну кількість атомів водню, через це одержувані сигнали розрізняються. Апарат не тільки фіксує сигнали, але розшифровує їх і вибудовує зображення, яке аналізується лікарем. 

На відміну від комп’ютерної томографії МРТ, без шкідливого рентгенівського проміння,  дозволяє отримати зображення патологічного процесу в різних площинах. Але МРТ вимагає більше часу, ніж комп’ютерна томографія, – приміром, діагностика тільки одного розділу хребта займає 20-30 хвилин.

 

МРТ необхідно проходити при перших підозрах на будь-які патології центральної нервової системи, хвороби хребта, проблеми з суглобами. У багатьох клініках для діагностики захворювань головного мозку та хребта часто застосовують комп'ютерну томографію, тому що цей метод діагностики більш дешевий і не потребує придбання додаткового дорогого обладнання. Але під час комп'ютерної томографії прилеглі тканини проглядаються нечітко, і іноді лікар може побачити на зображенні проблеми, яких насправді немає. Таким чином, комп'ютерна томографія в деяких випадках не тільки не ефективна, але може стати причиною неправильної діагностики. Застосування МРТ дає можливість лікарю поставити більш точний діагноз.